Telefon: 016 6216538
   

  Profilaktyka

Profilaktyka

 • odrobaczanie – posiadamy szereg środków przeciwrobaczych tj. tabletki , zawiesiny, pasty, spot-on na skórę oraz środki w injekcji
 • szczepienia – szczepionki jednoważne tzn. p/ko 1 chorobie np.wścieklizna jak i „kombajny” , które uodparniają na wiele chorób
 • odpchlanie – szampony, obroże, spot-on (kropelki na kark)
 • antykoncepcja – hormony w zastrzyku lub tabletki
 • karmy lecznicze i bytowe
 • witaminy i substancje mineralne – różne środki na każdą kieszeń, odpowiednio dobrane do wieku i potrzeb pupila

 

SZCZEPIONY - TO WIDAĆ!

 
 

Skąd nazwa?

Lissa – to wścieklizna a LYSSETKY – to metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające fakt szczepienia przeciwko wściekliźnie z wygrawerowaną informacją tele-adresową danego gabinetu czy lecznicy. Można je otrzymać tylko w gabinecie weterynaryjnym od lekarza po zaszczepieniu psa.

 

Najważniejsze jest to, że LYSSETKY widać z daleka, wiemy więc czy pies był w danym roku szczepiony. W razie pogryzienia osoba poszkodowana jest dużo spokojniejsza, nie wpada w panikę, a wygrawerowany na znaczku numer telefonu do gabinetu szczepiącego pozwala na szybki z nim kontakt w celu potwierdzenia faktu szczepienia i ustalenia dalszej procedury postępowania.

 
 

Jak wyglądają?

LYSSETKY produkowane są w czterech podstawowych, ustalonych międzynarodowo kolorach i kształtach, które zmieniają się co roku – złoty owal,  zielony dzwoneczek,  czerwone serce  i  granatowa rozeta.

LYSSETK-a pomaga również w odzyskaniu psa.

Po zaszczepieniu i zawieszeniu identyfikatora do obroży, numer identyfikacyjny LYSSETKY zapisywany jest w karcie klienta (taką możliwość dają np. oprogramowania komputerowe do obsługi gabinetów weterynaryjnych Klinika XP lub Lecznica 2006 WIN). Teraz, każdy kto znajdzie zagubionego zwierzaka z LYSSETK-ą, może zadzwonić do gabinetu. Dzięki numerowi identyfikacyjnemu ustala się właściciela zguby i pies szybko trafia do swojego domu. Podnosi to w zdecydowany sposób prestiż danego gabinetu i zwiększa kredyt zaufania u właściciela.

 

Na LYSSET-ce wygrawerowany jest:

 • Lecznica:
  (016) 621-65-38
 • Lek. wet. Gudz Grzegorz:
  603 859 460
 • Tech. wet. Gloc Jan:
  603 666 707
 • Lek. wet. Czekańska Dagmara:
  605 330 555

Miesiąc marzec jest ogólnopolskim miesiącem sterylizacji.
Lecznica US-WET bierze udział w tej akcji. Więcej można przeczytać na stronie akcji.

Aby zobaczyć inne podkarpackie gabinety biorące udział w akcji kliknij tutaj.

US-WET Lecznica dla zwierząt